facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności

Finaliści i laureaci OWiUR 2017

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyła się XLI Centralna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni reprezentowało 6 uczniów w czterech blokach temat...

czwartek 8 czerwca 2017

Mistrzowie w pierwszej pomocy

28 kwietnia 2017 na terenie wrzesińskiego LOK-u odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, organizowane przez powiatowe koło PCK, z udziałem uczniów ZSTiO. W ratowniczych zmaganiach rywalizowało 6 drużyn z wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych.

niedziela 4 czerwca 2017

Najlepsi z języka francuskiego

Dnia 25 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się VI edycja Konkursu wiedzy o Francji: „Czy znasz Francję? organizowanego w ramach projektu Starostwa Powiatowego „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących".

niedziela 4 czerwca 2017

Nasz sukces na XLI OWiUR

Cyklicznie, co drugi rok Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest gospodarzem i współorganizatorem eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Podczas tegorocznych zmagań (21 kwietnia 2017) spotkało się 167 młodych olimpijczyków z 52 szkół w 5 województwach, walczą...

niedziela 7 maja 2017

Talenty nagrodzone

W piątek, 7 kwietnia 2017, cztery uczennice naszej szkoły odebrały z rąk burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego dyplomy i nagrody przyznane dla laureatów Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "TALENTY 2017".

poniedziałek 24 kwietnia 2017

Finalistka Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

W dniach 3-6 kwietnia 2017 w Kołobrzegu odbył się IX finał Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowany pod hasłem "Wyposażenie techniczne obiektów hotelowych".

poniedziałek 24 kwietnia 2017

Julia pierwsza w konkursie marynistycznym

Jak co roku, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Konkursie Marynistycznym "Polska leży nad Bałtykiem" organizowanym dnia 6 kwietnia 2017 przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju we Wrześni.

poniedziałek 24 kwietnia 2017

Zwycięski etap prestiżowego konkursu recytatorskiego

Fot. WWKarolina Siwińska, uczennica technikum weterynaryjnego zajęła pierwsze miejsce w powiatowych eliminacjach do 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego zorganizowanych 24 marca 2017 w Starostwie Powiatowym we Wrześni.

poniedziałek 27 marca 2017

Podsumowanie konkursów z języka niemieckiego

22 marca 2017 miało miejsce podsumowanie konkursów z języka niemieckiego organizowanych przez Starostwo Powiatowe we Wrześni. Hasło przewodnie tegorocznego projektu brzmiało: "Unser Nachbarland - Deutschland". W czasie jego trwania młodzież przystąpiła do czterech konkursów, weryfikujących różne u...

poniedziałek 27 marca 2017

Tenisiści i szachiści ponownie na podium

marca 2017 w Koźminie Wielkopolskim odbyły się Wielkopolskie Mistrzostwa LZS Młodzieży Szkolnej w Tenisie Stołowym i w Szachach. Nasza młodzież wypadła wyjątkowo dobrze w obu dyscyplinach. Zaskoczenia nie wywołał sukces w szachach, jako że już po raz szósty uczniowie ZSTiO stanęli na podium w klas...

poniedziałek 27 marca 2017

Mocni szachiści

Szachowe Mistrzostwa Powiatu Wrzesińskiego odbyły się w wyjątkowych okolicznościach – 85-lecia założenia klubu szachowego we Wrześni. Turniej został rozegrany w sobotę, 25 lutego 2017 roku w auli Liceum im. Henryka Sienkiewicza. Nie zabrakło również silnej reprezentacji Zespołu Szkół Technicznych ...

sobota 4 marca 2017

Apetyt na sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce

Dnia 11 stycznia 2017 roku uczennice Agata Łępecka i Kasandra Wrzosek z klasy IV technik obsługi turystycznej uczestniczyły w poznańskim, okręgowym etapie czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Towarzyszyła im opiekunka merytoryczna mgr inż. Renata Pohl.

środa 1 lutego 2017

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl