facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Chek-in i check-out na lotnisku i w hotelu

Chek-in i check-out na lotnisku i w hotelu

data dodania: czwartek 1 lutego 2018

22 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I Technikum Nr 2 w zawodzie technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa w ramach realizacji programu kształcenia, zwiedzili Port Lotniczy Ławica w Poznaniu oraz czterogwiazdkowy Hotel Andersia. Zgodnie z wybranym pakietem zwiedzania (klasa biznes) uczestnicy wycieczki po otrzymaniu okazjonalnych kart pokładowych przeszli pełną „ścieżkę pasażera”, począwszy od odprawy biletowo-bagażowej przy stanowiskach check-in, przez kontrolę bezpieczeństwa każdego uczestnika wycieczki, aż do hali odlotów, skąd można było zaobserwować wejście pasażerów na pokład oraz start samolotu pasażerskiego linii lotniczych Lufthansa.

Uczniowie zostali także zaproszeni do salonu Business Executive Lounge, gdzie zapoznali się z obsługą klienta biznesowego. Po przejściu do hali przylotów był czas na spotkanie z grupą pirotechniczną, która zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu postępowania z niebezpiecznym bagażem i sytuacjami nadzwyczajnymi na lotnisku. Na koniec wycieczki wszyscy ,,podróżni z Wrześni’’ zostali obdarowani drobnymi upominkami lotniczymi. Natomiast menager Hotelu Andersia przybliżyła uczniom funkcjonowanie nowoczesnego hotelu biznesowego oferującego gościom komfortowy wypoczynek w eleganckich pokojach i apartamentach, relaks w SPA, wykwintną restaurację i wielofunkcyjne centrum konferencyjne. Uczniowie obejrzeli różne typy pokojów, aby dostrzec różnice w ich wielkości i wyposażeniu. W restauracji Flavoria natomiast mogli zobaczyć nakrycia stołów do różnych posiłków. Pani menager przedstawiła także informacje na temat zakresu usług dodatkowych, jakie oferuje hotel dla swoich gości, czyli masaże, różne zabiegi na twarz, ćwiczenia fitness, basen.

Poza tym mogliśmy odpocząć w pięknym hallu recepcyjnym z lobby barem i wymienić się swoimi spostrzeżeniami z pobytu w hotelu. Zajęcia edukacyjne na lotnisku i w hotelu prowadzone były przez nauczycieli przedmiotów zawodowych, panią Renatę Pohl i panią Hannę Skrzypczak. Tego rodzaju lekcje, które łączą teorię z praktyką pozwalają w atrakcyjny sposób zdobywać kolejne umiejętności
niezbędne do wykonywania zawodu.


 

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl