facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Zrozumieć Holocaust

Zrozumieć Holocaust

data dodania: środa 10 kwietnia 2024
8 kwietnia 2024 roku uczniowie naszej szkoły zwiedzili wystawę w Liceum Ogólnokształcącym im. H. Sienkiewicza we Wrześni pn. „Byli sąsiadami: ludzkie wybory i zachowania w obliczu Zagłady”, zorganizowaną przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego, a przygotowaną przez The United State s Holocaust Memoriał Museum (USHMM).
 
Wystawa poddaje analizie niektóre z kluczowych pytań dotyczących Holokaustu. Dlaczego był on możliwy? Co sprawiło, że oprócz bezspornej i fundamentalnej roli Adolfa Hitlera i innych przywódców partii nazistowskiej, tak wielu zwykłych ludzi w całej Europie popierało zbrodnie nazistów lub po prostu milczało? Dlaczego tak niewielu pomagało tym najbardziej zagrożonym? Z kolei co kierowało tymi, którzy nie wykorzystywali okazji i nie ulegali pokusie zdrady bliźnich, pokazując, że nawet w nadzwyczajnie trudnych czasach istnieją etyka i człowieczeństwo?
 
Jednym z najważniejszych celów wystawy jest dotarcie do świadomości młodzieży szkolnej i zainicjowanie dyskusji nad wydarzeniami, które niegdyś tak podzieliły narody.
Opiekunem młodzieży z ramienia ZstioWrzesnia był mgr Mirosław Kowalski.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl