facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności

TECHNIK HOTELARSTWA

data dodania: piątek 11 marca 2022

W czasie epidemii i kolejnych lockdownów wiele osób, zwłaszcza z branży hotelarskiej i gastronomicznej było zmuszonych zmienić pracę i szukać jej w innych sektorach. Świat jednak rusza do przodu, a hotelarstwo powstaje z kolan po pandemicznym kryzysie. Budzi się z marazmu, oferując coraz więcej nowych miejsc pracy. Absolwent naszej szkoły, technik hotelarstwa będzie idealnym, dobrze wykwalifikowanym kandydatem do podjęcia wszelkiego rodzaju funkcji, począwszy od recepcjonistów, kucharzy, służby pięter, a na menedżerach hoteli i szefach kuchni kończąc. Ale to nie wszystko. Ukończenie tego kierunku umożliwi też samodzielne prowadzenie działalności w zakresie usług hotelarskich, a także podjęcie dalszej edukacji na wybranej uczelni w kraju lub za granicą. W klasie hotelarskiej na poziomie rozszerzonym będą nauczane: język angielski i geografia. Praktyki zawodowe odbywają się w renomowanych hotelach i pensjonatach.

 

Podsumowując. Technik hotelarstwa może pracować jako:

recepcjonista

kelner

barman

pracownik służby pięter

pracownik służby parterowej

organizator usług cateringowych

pracownik ruchomej bazy hotelarskiej: lotniczej, morskiej, kolejowej

pracownik stowarzyszeń i organizacji hotelarskich i turystycznych

menedżer hotelu lub pensjonatu

szef kuchni

niezależny przedsiębiorca

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl