facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności

TECHNIK ORGANIZACJI TURYSTYKI

data dodania: poniedziałek 27 kwietnia 2020
Obecna sytuacja w branży turystycznej, podobnie jak w hotelarskiej, o czym pisaliśmy wcześniej, jest niewątpliwie bardzo trudna. Wszyscy jednak traktujemy ten okres jako przejściowy, z nadzieją spoglądając w przyszłość. Jedno jest pewne. Po zakończeniu epidemii zainteresowanie turystyką wybuchnie z podwójną siłą. Każdy z nas z niecierpliwością oczekuje momentu, kiedy wyjdzie z domu, wsiądzie do samochodu, pociągu czy samolotu i ruszy w świat. A wtedy wszystko będzie wydawało się jeszcze bardziej atrakcyjne, barwne i pociągające.

Szkoła od wielu lat kształci uczniów w zawodzie technik organizacji turystyki (dawny technik obsługi turystycznej). Posiadamy dobrze wyposażoną bazę kształcenia zawodowego: pracownię obsługi turystycznej oraz geografii turystycznej i obsługi informatycznej w turystyce. W ramach prowadzonych zajęć uczniowie w teorii i praktyce uczą się: programować, kalkulować, sprzedawać i realizować imprezy turystyczne, zdrowotne, pielgrzymkowe, wypoczynkowe, biznesowe, a także organizować targi i konferencje. Ponadto poznają tajniki pracy pilota wycieczek, przewodnika, agenta turystycznego i ubezpieczeniowego, animatora czasu wolnego oraz rezydenta. Uczą się technik sprzedaży i prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Korzystają ze specjalistycznych programów komputerowych i systemów rezerwacyjnych do obsługi ruchu turystycznego. Zwiększona liczba godzin języka obcego pozwala na szlifowanie umiejętności lingwistycznych. Jak widać, młodzież nabywa u nas nie tylko wiedzę turystyczną, informatyczną czy ekonomiczną, ale również nabiera ogłady kulturowej i językowej. A to niezwykle cenne posiadanie:).

Zajęcia zawodowe przeplatane są wycieczkami krajoznawczymi oraz zawodowymi: do hoteli, na targi turystyczne, festiwale turystyczne, lotnisko i do muzeów. Młodzi specjaliści walczą także o wysokie miejsca na Olimpiadzie Wiedzy i Turystyki. Praktyki zawodowe realizowane są w sprawdzonych biurach podróży, hotelach, pensjonatach, obiektach agroturystycznych, punktach informacji turystycznej, muzeach, obiektach rekreacyjnych, w firmach świadczących różne usługi turystyczne, oczywiście nie tylko w powiecie wrzesińskim, ale także w innych regionach Polski. Uczestnictwo w praktykach daje znaczące efekty w kształceniu specjalistów z branży turystycznej.

DODATKOWO

Uczniowie mają możliwość uczestniczenia w organizowanych przez szkołę kursach na opiekuna/wychowawcę wypoczynku dzieci i młodzieży oraz animatora czasu wolnego.

CO DALEJ?

Absolwenci tego kierunku mogą kontynuować naukę na uczelniach wyższych na wydziałach i kierunkach między innymi takich jak: turystyka i rekreacja, hotelarstwo, gastronomia, turystyka i krajoznawstwo, turystyka międzynarodowa, dietetyka w turystyce. Ponadto po ukończeniu specjalistycznych kursów mogą zostać pilotami wycieczek, przewodnikami, animatorami lub rezydentami. Kwalifikacje zawodowe, nabyte w procesie kształcenia, umożliwią młodemu technikowi podjęcie pracy między innymi w biurach podróży, punktach informacji turystycznej, hotelach, ośrodkach wypoczynkowych, obiektach targowych i konferencyjnych, ośrodkach sportowych i rekreacyjnych, biurach obsługi ruchu turystycznego krajowego i zagranicznego czy wreszcie pozwolą samodzielnie prowadzić działalność gospodarczą.

Wyniki egzaminów zawodowych (wysoka zdawalność) oraz niezmiennie duże od lat zainteresowanie tym kierunkiem dowodzą, że warto przekroczyć progi naszej szkoły.

Przedmioty punktowane ze świadectwa: język polski, matematyka, geografia, język angielski.

Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: geografia, język angielski.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl