facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Z nurtem przygody - Wielka Pętla Wielkopolski

Z nurtem przygody - Wielka Pętla Wielkopolski

data dodania: wtorek 2 lipca 2019

Wielka Pętla Wielkopolski” to popularny szlak turystyczny żeglugi śródlądowej w Polsce. Pętla liczy blisko 690 km i prowadzi odcinkami rzeki Warty, Noteci, kanałami oraz przez kilka jezior, w tym Gopło. Szlak pozwala na poznanie znacznej części Wielkopolski i krajobrazowych walorów naszego regionu. Atrakcja została doceniona przez kapitułę konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny i zdobyła Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej w 2015 roku. 

Uczniowie klasy drugiej technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej 11 czerwca podjęli wyzwanie płynąc kajakami, od przystani w Pyzdrach do przeprawy promowej w Czeszewie. Podczas spływu można było podziwiać przyrodę Nadwarciańskiego oraz Czeszewsko - Żerkowskiego Parku Krajobrazowego. Z rzeki świat wygląda zupełnie inaczej. Odcinek 18 km, jaki przepłynęła grupa, pozwolił obserwować świat roślin i zwierząt wodnych oraz różne oblicza jednej z większych rzek Polski. Po trzech godzinach grupa dotarła do Czeszewa. Swoje kroki skierowała do Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „U Kazia”. Ośrodek powstał z myślą promowania sportu, zdrowego trybu życia dla osób w każdym wieku. Obiekt oferuje mnóstwo atrakcji dla przebywających w okolicy: salę fitness, saunę, grotę solną, basen, boiska do gry w tenisa, squasha, piłki nożnej. Wypożycza także kajaki do spływu po Warcie, z których skorzystali nasi uczniowie. Okazało się, że wypożyczenie kajaków i zorganizowanie spływu wcale nie jest takie trudne, a wrażenia, jakich dostarcza pobyt na rzece są niezapomniane. Wielka Pętla promowana jest w ostatnim czasie jako pomysł na weekend w Wielkopolsce. Opiekunami uczniów podczas spływu byli: p. Daria Łukasiewicz, p. Grażyna Augustin i p. Dariusz Kaźmierski.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl