facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Warsztatowy wyjazd na  polskie wybrzeże

Warsztatowy wyjazd na polskie wybrzeże

data dodania: wtorek 2 lipca 2019

Uczniowie klas drugich technikum w zawodach technik hotelarstwa i technik obsługi turystycznej w środę , 29 maja 2019 r. wyjechali na warsztaty do Dźwirzyna. Celem wyjazdu było poznanie turystycznych walorów polskiego wybrzeża, a działaniom podjętym podczas czterodniowego wyjazdu przyświecało motto: Migrują bociany, migrują śledzie i czasem człowieka coś w świat powiedzie.


Uczniom sprzyjała słoneczna pogoda. W takiej aurze młodzież odbyła spływ kajakowy rzeką Parsętą na odcinku Ząbrowo – Kołobrzeg poznając walory środowiska dolnego odcinka rzeki. W kolejnym dniu uczestnicy zobaczyli miejscowości znajdujące się na trasie przejazdu Nadmorskiej Kolejki Wąskotorowej: Pogorzelicę, Niechorze, Rewal i Trzęsacz. Rejon znany jest z niszczącej działalności morza, a ruiny kościoła w Trzęsaczu są atrakcją, do której przyjeżdżają tysiące turystów. Młodzież odbyła zajęcia terenowe na odcinku Trzęsacz-Rewal oraz korzystała z bogatej bazy turystycznej Dźwirzyna. Uczestniczyła w zajęciach rekreacyjnych na basenie i rozegrała mecz siatkówki z uczniami gimnazjum. Środowisko naturalne okolicy sprzyjało codziennym spacerom wzdłuż brzegu oraz obserwacji zachodów słońca. Walory pobytu nad morzem na przełomie maja i czerwca zostały wysoko ocenione przez uczestników warsztatów. Opiekunami uczniów podczas warsztatów byli p. Daria Łukasiewicz i p. Dariusz Kaźmierski.

 

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl