facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualności
Sukcesy weterynarek na OWiUR

Sukcesy weterynarek na OWiUR

data dodania: piątek 26 kwietnia 2019
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących od kilkudziesięciu już lat lat szczyci się wysokim poziomem kształcenia w technikum weterynaryjnym, o czym świadczą najwyższe wyniki w rankingach oraz w zmaganiach olimpijskich. I tak podczas ostatnich eliminacji okręgowych XLIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych dwie nasze uczennice: Martyna Kaczmarek i Klaudia Kantorska zajęły pierwsze i trzecie miejsce w kategorii weterynaria. Tak wysokie pozycje uprawniają je do wzięcia udziału w etapie centralnym i możliwości starania się o indeksy na studia. Laureaci OWiUR-u są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodach m.in. technika weterynarii, technika rolnika czy technika żywienia i usług gastronomicznych, a ponadto otrzymują indeksy na uczelnie wyższe. Przypomnijmy, że OWiUR to prestiżowy, ogólnopolski konkurs branżowy, któremu patronują Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Ministerstwo Środowiska. Tegoroczne eliminacje okręgowe odbyły się 12 kwietnia w dziewięciu miejscach w Polsce. Gospodarzem okręgu poznańskiego był nasz Zespół. Opiekunami merytorycznymi młodych laureatek z ramienia ZSTiO są: lek. wet. Małgorzata Gołębiowska, lek. wet. Jadwiga Chojnacka oraz lek. wet. Piotr Grobelny.

Galeria zdjęć

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl