lody 1Wiadomym jest, że najbardziej efektywnym sposobem zdobywania wiedzy jest przede wszystkim zdobywanie konkretnych, zawodowych umiejętności. Dlatego tak ważne są zajęcia praktyczne i uczenie się od innych. Korzystając z gościnności Powiatowego Centrum Kształcenia Praktycznego we Wrześni uczniowie klasy III technikum żywienia i usług gastronomicznych dnia 19 września mieli okazję poznać technologię produkcji lodów. Teoretyczny wstęp do produkcji przygotowała mgr inż. Alina Tabaka.

lody 3Świadomość tego, jak robiona jest śmietana z zawartością żywych kultury bakterii to podstawa przygotowania surowej mieszanki. Uczniowie żywieniówki odpowiadali na pytania, co to jest pasteryzacja, homogenizacja i gronkowiec. Po części teoretycznej przyszedł czas przygotowania mieszanki i poznania sprzętu do wyrobu lodów, między innymi frezera, który pozwala masie osiągnąć optymalną temperaturę. Młodzieży w edukacyjnej, pozaszkolnej lekcji towarzyszyły panie: Maria Modrzejewska i Daria Łukasiewicz.

Początek strony