Akademia Kelnerska20 kwietnia 2015 do Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni zawitała Akademia Kelnerska Grzegorza Górniaka. Uczniowie z klas technikum żywienia i gospodarstwa domowego oraz technikum hotelarskiego wzięli udział w warsztatach szkoleniowych zorganizowanych pod hasłem "Obsługa gości - Kelner standardy obsługi". Prowadzący w interesujący sposób zaprezentował tajniki pracy kelnerskiej, w tym triki,dzięki którym obsługa klienta wydaje się być bardziej atrakcyjna i profesjonalna.

Młodzież zapoznała się również z technikami noszenia kilku talerzy do dania głównego, dekoracyjnego układania bankietówek, a także serwisów synchronicznego i niemieckiego. Osobny punkt stanowił hydrosommelierski pokaz oparty m.in.na znajomości rodzaju wód i sposobów ich podawania do poszczególnych potraw czy dań. Ciekawostką okazał się również improstyl, coraz bardziej popularny element tematycznych szkoleń, stanowiący formę twórczej improwizacji aranżowania stołów. Za udział w warsztatach ZSTiO we Wrześni otrzymał branżowy eurocertyfikat jakości "Za stwarzanie szansy poszerzania umiejętności praktycznych uczniów oraz podnoszenia jakości kształcenia zawodowego w zawodach branży gastronomicznej". Organizatorkami spotkania były panie: Katarzyna Banaszczak oraz Małgorzata Paszkowiak, nauczycielki przedmiotów kierunkowych w ZSTiO. W niedalekiej perspektywie w ramach rozwoju kierunku gastronomicznego i wzbogacenia oferty dydaktycznej, szkoła planuje przystąpienie do Ogólnopolskiego Klastra Środowiskowego "Polscy Liderzy Gastronomii".

Akademia Kelnerska 1Akademia Kelnerska 2Akademia Kelnerska 3

Początek strony