wykłady WET 1Już po raz XIV w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących gościli wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach współpracy uczelni z naszą placówką.

Tradycyjnie miały miejsce prezentacja UP, a także przedstawienie zasad rekrutacji na Wydział Medycyny Weterynaryjnej. Podczas dwudniowych wykładów (14-15 kwietnia 2016), w których brali udział uczniowie z klas technikum weterynaryjnego poruszane były następujące zagadnienia: zastosowanie badań rezonansem magnetycznym w diagnozowaniu chorób zwierząt, badanie endoskopowe narządów układu pokarmowego, badanie endoskopowe narządów układu oddechowego, geriatria psów i kotów, funkcjonowanie, diagnozowanie i leczenie chorób nerek, diagnostyka chorób wątroby ze szczególnym uwzględnieniem biopsji oraz diagnostyka płynów z jam ciała. Na uwagę zasługuje fakt, że do Wrześni przyjeżdża sam dziekan wydziału prof. dr hab. Krzysztof Kubiak.

wykłady WETJak sam twierdzi - robi to z wielką przyjemnością i sympatią - jako absolwent dawnego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni. W tym roku towarzyszyli mu: lek. wet. Pola Borusewicz, dr Jolanta Spużak, dr Kamila Glińska-Suchocka, doc. Piotr Stawuta, dr Marcin Jankowski oraz dr Paweł Jonkisz. Warto wspomnieć, że pierwsze spotkanie z wrzesińską młodzieżą odbyło się w 2002 r. Prowadzili je: wówczas jeszcze dr Krzysztof Kubiak oraz dr Grzegorz Sapikowski (również absolwent ZSTiO). 

wykłady WET 2

Początek strony