zoo 3

Wrzesień i pierwsza połowa października to wciąż jeszcze dobry okres na edukacyjne wypady w plener. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to pozostają jeszcze wartości poznawcze, jak również przyjemność ze wspólnego podróżowania. Tak było też i 5 października podczas wyjazdu klasy IITWR do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Istotnym punktem programu zwiedzania zoo były zajęcia prowadzone przez p. Grażynę Krzesińską, edukatora i wieloletnią opiekunkę zwierząt.

lewinPlan trzydniowej wycieczki do Kotliny Kłodzkiej klasy III TWR został wykonany w 100% - zdobycie Szczelińca, zwiedzanie Błędnych Skał oraz Skalnego Miasta w okolicach Adrspach w Czechach. Uczniowie w dobrych butach do wspinaczki górskiej i jeszcze z lepszymi nastrojami pokonali ponad 30 km górskich szlaków. Stracone kalorie nadrabiali wieczorami, jedząc grilowane pstrągi, kiełbaski i ziemniaki pieczone w ognisku.

Zjazd absolwentów 2016 rDnia 11 czerwca 2016 miał miejsce Zjazd Absolwentów Państwowego Technikum Weterynaryjnego we Wrześni, rocznik 1966 r. Jego szczególny i wyjątkowy charakter wynikał z faktu, iż odbył się on w 50. rocznicę zdania matury i uzyskania tytułu technika weterynarii. Na spotkanie przybyło 18 absolwentów, dla których Złoty Jubileusz stanowił niecodzienną okazję do rozmów i wspomnień. Przed wejściem do internatu, po serdecznych i ciepłych powitaniach grupa przybyłych stanęła do pamiątkowego zdjęcia, by chwilę później zasiąść przy kawie w sali konferencyjnej. Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego, dr nauk weterynaryjnych Ryszard Bartczak przywitał kolegów i byłych nauczycieli.

wykłady WET 1Już po raz XIV w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących gościli wykładowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu w ramach współpracy uczelni z naszą placówką.

UP Wrocław 1

W dniach 28 - 29 maja 2015 r. Wydział Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu obchodził 70-lecie istnienia. Przypomnijmy, że Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni od kilkunastu już lat współpracuje z Wydziałem. Co roku gościmy wykładowców z Wrocławia, którzy prowadzą w klasach technikum weterynaryjnego zajęcia i seminaria wykraczające poza standardowy zakres obowiązujący w szkole ponadgimnazjalnej. W jubileuszowych uroczystościach ZSTiO we Wrześni reprezentowała lek. wet. Małgorzata Gołębiowska z małżonkiem.