zoo 3

Wrzesień i pierwsza połowa października to wciąż jeszcze dobry okres na edukacyjne wypady w plener. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to pozostają jeszcze wartości poznawcze, jak również przyjemność ze wspólnego podróżowania. Tak było też i 5 października podczas wyjazdu klasy IITWR do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Istotnym punktem programu zwiedzania zoo były zajęcia prowadzone przez p. Grażynę Krzesińską, edukatora i wieloletnią opiekunkę zwierząt.

Z punktu widzenia kształcenia zawodowego cenne było także spotkanie z pielęgniarzami zwierząt. Młodzież miała sposobność zapoznać się z ich codziennymi obowiązkami w zagrodach drobnych drapieżników czy ptasich wolierach.

zoo4

Tego rodzaju praca to przede wszystkim pasja i miłość do "braci mniejszych". Wiedzą o tym przyszli weterynarze, jak również rolnicy. Takie żywe lekcje uświadamiają im, jak ważne jest umiejętne podejście do zwierząt i odpowiedzialność za ich zdrowie i życie.

zoo 1W wędrówce po poznańskim zoo uczniom towarzyszyli: p. Lucyna Szalata, Grażyna Beata Augustin i Zbigniew Bukowski. Osobom zastanawiającym się nad tym, jakie zwierzę (utrwalone na zdjęciu), tak ładnie, po psiemu prosi swojego opiekuna o pyszny kąsek, podpowiadamy: to ostronos.

Początek strony