TrzciankaDo etapu okręgowego XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zakwalifikowało się łącznie 1479 uczniów, którzy 22 kwietnia 2016 walczyli o zwycięstwo w dziewięciu miejscach na terenie całej Polski. Nasi uczniowie uczestniczyli w eliminacjach okręgowych w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance.

w bloku weterynaria:

I miejsce - Marta Wojtaszak z kl. IIIA TW - największa liczba punktów (108), biorąc pod uwagę wszystkich uczestników olimpiady

X miejsce - Paulina Opas kl. IVA TW

(opiekunki: panie: M. Gołębiowska, J. Chojnacka)

w bloku technologia żywności:

I miejsce - Adam Krajewski z kl. II TŻUG

V miejsce - Wiktoria Matczak  kl. IIITŻUG

(opiekunki - panie: M. Paszkowiak, K. Banaszczak, M. Modrzejewska)

w bloku produkcja roślinna:

II miejsce Radosław Radziejewski z kl. IVTR

(opiekun: p. R. Ciesielczyk)

w bloku produkcja zwierzęca:

III miejsce Krzysztof Jesiołowski z kl. IIIB TW

VI miejsce Łukasz Michalak z kl. IIIBTW

(opiekun: p. Z. Bukowski)

w bloku gastronomia:

IV miejsce Karolina Krotofil z kl. IIITŻUG

(opiekunki - panie: M. Paszkowiak, K. Banaszczak, M. Modrzejewska)

w bloku mechanizacja rolnictwa:

XVII miejsce Szymon Manuszak z kl. IV TR

(opiekun p. R. Ciesielczyk)

Najlepsi wezmą udział w eliminacjach centralnych w dniach 3-4 czerwca 2016 r., powracając do Trzcianki, która będzie w tym roku organizatorem finału Olimpiady. Do Trzcianki ponownie pojadą: Marta Wojtaszak, Adam Krajewski, Krzysztof Jesiołowski i Radosław Radziejewski.

http://www.jay.up.poznan.pl/WPK/OWIUR/XLOWIUR/ELIMINACJE_OKREGOWE/WYNIKI/1_Lista_osob_zakwal_na_XL_Centralna_OWiUR_Trzcianka.pdf

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

 

 

 

 

Początek strony