zoo 3

Wrzesień i pierwsza połowa października to wciąż jeszcze dobry okres na edukacyjne wypady w plener. Choć pogoda nie zawsze rozpieszcza, to pozostają jeszcze wartości poznawcze, jak również przyjemność ze wspólnego podróżowania. Tak było też i 5 października podczas wyjazdu klasy IITWR do poznańskiego ogrodu zoologicznego. Istotnym punktem programu zwiedzania zoo były zajęcia prowadzone przez p. Grażynę Krzesińską, edukatora i wieloletnią opiekunkę zwierząt.

TrzciankaDo etapu okręgowego XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych zakwalifikowało się łącznie 1479 uczniów, którzy 22 kwietnia 2016 walczyli o zwycięstwo w dziewięciu miejscach na terenie całej Polski. Nasi uczniowie uczestniczyli w eliminacjach okręgowych w Zespole Szkół Rolniczym Centrum Kształcenia Ustawicznego im. gen. D. Chłapowskiego w Trzciance.

olimpiada

W dniach 17-18 kwietnia 2015 r. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni już po raz ósmy był gospodarzem okręgowych eliminacji XXXIX Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Do rywalizacji przystąpiło 148 osób, reprezentujących pięć województw: wielkopolskie, zachodniopomorskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie i dolnośląskie.