zielona szkoła 1

W dniach 8-11 października 2017 r. ponad 90 uczniów szkół powiatu wrzesińskiego uczestniczyło w zajęciach Zielonej Szkoły w Dźwirzynie. Wśród nich znalazło się 30 uczniów z klas Technikum Obsługi Turystycznej. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczestników Pobrzeżem  z uwzględnieniem jego walorów przyrodniczych, kulturowych, historycznych i turystycznych.

Zwiedzanie Kołobrzegu grupa rozpoczęła od rejsu statkiem. Następnie przeszła część uzdrowiskową miasta z portem, latarnią, plażą i molo. Miasto jest cenionym uzdrowiskiem oraz znajduje się na Europejskiej Liście Gotyku Ceglanego. Była okazja do obejrzenia neogotyckiego ratusza miejskiego oraz kościoła mariackiego. Spacer zakończył się przy źródle solankowym. Kolejnego dnia zwiedzanie rozpoczęto od Trzęsacza, gdzie można było obejrzeć skutki niszczącej działalności morza i Muzeum Multimedialne „Na klifie”. Młodzież zawitała również do Niechorza, aby zwiedzić latarnię oraz Trzebiatowa, w którym „Szlakiem słonia” przeszła najciekawsze miejsca Starego Miasta otoczonego wciąż fragmentami murów obronnych. W Dźwirzynie młodzież spędzała czas na spacerach plażą oraz rekreacji ruchowej. Nadmorski klimat pozwala na dotlenienie organizmu, poprawia odporność, a powietrze dostarcza wielu pierwiastków, zwłaszcza podczas wietrznej, jesiennej pogody. Dzierżawca ośrodka "Joanna" w Dźwirzynie, Mieczysław Skonieczny, przedstawił uczestnikom Zielonej Szkoły działalność swojego podmiotu gospodarczego na rynku turystycznym. Uczniowie odwiedzili ponadto punkt informacji turystycznej, którego pracownica przedstawiła charakter swojej pracy oraz specyfikę ruchu turystycznego w regionie kołobrzeskim.

Dni Zielonej Szkoły, choć przepełnione zajęciami mijały bardzo szybko. Podróże za każdym razem dają mi coś nowego, zarówno w spojrzeniu na świat, jak i w ocenie ludzi - mówi Martyna Wojciechowska.

Opiekunami z ramienia ZSTiO byli: Anna Samoląg i Dariusz Kaźmierski.

zielona szkoła 2

zielona szkoła 3

zielona szkoła 4

zielona szkoła 5

zielona szkoła

Początek strony