noc naukowcówW piątkowy wieczór 30 września 2016 r., podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy i studenci poznańskich uczelni przygotowali w ramach "Nocy Naukowców" szeroką ofertę warsztatów, wykładów, pokazów, wycieczek, wystaw oraz gier i zabaw. Uczniowie klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej Piotr Kropidłowski oraz Filip Makowski z nauczycielem geografii Dariuszem Kaźmierskim wybrali się do Poznania, aby uczestniczyć w programie zorganizowanym przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Z bogatej oferty wybrali wykłady: Islandia – cud natury oraz Miasta w grach i filmach.

noc naukowców 1

Obejrzeli też największy w Polsce meteoryt znaleziony w okolicach Poznania oraz poznali tajniki lotu szybowcem. Taka noc to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy, podczas której każdy przekona się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa.

noc naukowców 2

Początek strony