dni turystykiW 1979 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (organizacji działającej z ramienia ONZ) 27 września został ustanowiony Światowym Dniem Turystyki. Obchody święta mają podkreślić rolę turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym, jak i gospodarczym. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Turystyka dla wszystkich – promowanie powszechnej dostępności”. Klasa pierwsza Technikum Obsługi Turystycznej w przeddzień oficjalnych obchodów ruszyła wrzesińskimi ulicami, odwiedzając miejsca związane ze strajkiem dzieci wrzesińskich.

dni turystyki 2Za przewodnik służył młodzieży wielkopolski quest „Dzieci wrzesińskie historię tworzyły”. Przypomnijmy, że questing to rodzaj gry, podczas której uczestnicy poruszają się wyznaczoną trasą, kierując się wierszowanymi wskazówkami, przy okazji rozwiązując tematyczne zadania i zagadki.

dni turystyki 3Przy pięknej jesiennej pogodzie grupa szukała odpowiedzi na pytania: przy pomniku Marii Konopnickiej, pomniku Dzieci wrzesińskich, ławce Bronki Śmidowiczówny i na tablicach muzeum. Przemierzyła zwyczajne miejsca z kontekstem niezwykłego dziedzictwa kulturowego. Opiekunami zajęć byli p. Renata Pohl oraz p. Dariusz Kaźmierski.

dni turystyki 4

Tekst questu można znaleźć na stronie: http://regionwielkopolska.pl/…/uploaddocs/wrzesnia_int_p.pdf

Początek strony