Wroclaw 3Wrocław rozkwita wiosną, o czym mogli przekonać się uczniowie klas: ITWR oraz IIITHT. Wycieczka organizowana dnia 6 czerwca 2016 miała charakter rekreacyjno - poznawczy, czego dowodem był rzeczowo zaplanowany program zwiedzania miasta. Nie bez znaczenia był tu również jej kontekst zawodowy.

Młodzież spędziła sympatyczne, słoneczne przedpołudnie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. Obserwacja zwyczajów i zachowań zwierząt przede wszystkim była cenna dla techników - weterynarzy.

Wroclaw 1Ciekawy punkt stanowiła też przechadzka po pięknym ogrodzie japońskim położonym w Parku Szczytnickim. Urodę Wrocławia można było podziwiać z uniwersyteckiej wieży widokowej czy wędrując uliczkami Starego Miasta. Z kolei ślady historii zwiedzający odkryli w Leopoldinie, imponującej bogactwem ornamentyki barakowej auli znajdującej się na UW, ufundowanej przez cesarza rzymskiego Leopolda I.

Wroclaw 2Miłym, wyciszającym emocje, akcentem był spacer do katedry na Ostrowie Tumskim. Skarbnicą wiedzy okazał się doświadczony pilot i przewodnik w jednej osobie, emerytowany nauczyciel matematyki, p. Andrzej Stencel.

WroclawOd niego uczniowie klasy hotelarsko - turystycznej mogli uczyć się, jak sprawnie i fachowo realizować program wycieczki. Opiekę nad uczniami z ramienia ZSTiO sprawowali: p. Lucyna Szalata, p. Renata Pohl, p. Grażyna Beata Augustin i p. Dariusz Kaźmierski.

Wroclaw 4

Początek strony