turyściJuż po raz czternasty Studenci Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowali festiwal podróżniczy DNI TURYSTYKI. Celem imprezy jest przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. We wtorek 12 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej postanowili odwiedzić poznański Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM.

 Z szerokiej oferty przygotowanej na ten dzień wybraliśmy prezentację studentów Natalii Glapińskiej i Marcina Spiralskiego (work&travel) „Stany warte poznania, czyli praca i podróż za oceanem”.

turyści 2Ze studentami turystyki zwiedziliśmy część dydaktyczną budynku, poznając podstawy przewodnictwa oraz uczestniczyliśmy w grze terenowej tzw. questingu. Przypomnijmy, że questing to metoda odkrywania miejsca, do którego można dotrzeć, kierując się informacjami zawartymi w wierszowanych wskazówkach. Po południu pojechaliśmy do Centrum Informacji Turystycznej znajdującej się w zabytkowej kamienicy na Starym Rynku. Pracownicy CIT udzielają informacji o atrakcjach Poznania i Wielkopolski.

turyści 3

Za ich namową postanowiliśmy udać się w okolice katedry, aby zwiedzić Bramę Poznania - centrum interpretacji dziedzictwa, które przy pomocy nowych technologii łączy opowieść o dziejach Ostrowa Tumskiego, rozwoju miasta Poznania z narracją o początkach Państwa Polskiego. Opiekunami wyjazdu byli p. Renata Pohl oraz p. Dariusz Kaźmierski.

turyści 4

 

 

 

Początek strony