na lotnisku

Dnia 23 marca 2016 roku klasy I i II technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa w ramach programu "POZnaj Ławicę" zwiedziły port Lotniczy Poznań-Ławica. im. H. Wieniawskiego. Zgodnie z wybranym pakietem zwiedzania (klasa biznes) uczestnicy wycieczki po otrzymaniu okazjonalnych kart pokładowych przeszli pełną „ścieżkę pasażera”, począwszy od odprawy biletowo-bagażowej przy stanowiskach check-in, przez kontrolę bezpieczeństwa każdego uczestnika wycieczki, aż do hali odlotów, skąd można było zaobserwować wejście pasażerów na pokład oraz start samolotu pasażerskiego linii lotniczych Lufthansa.

na lotnisku 1

Uczniowie zostali także zaproszeni do salonu Business Executive Lounge, gdzie zapoznali się z obsługą klienta biznesowego. Po przejściu do hali przylotów był czas na spotkanie z grupą pirotechniczną, która zaprezentowała swoje umiejętności z zakresu postępowania z niebezpiecznym bagażem i sytuacjami nadzwyczajnymi na lotnisku. Na koniec wycieczki wszyscy ,,pasażerowie z Wrześni’’ byli obdarowani drobnymi upominkami lotniczymi. Zajęcia edukacyjne na lotnisku prowadzone były przez sympatyczne i kompetentne przewodniczki oraz organizatora wycieczki panią Renatę Pohl oraz opiekunów: panie Hannę Skrzypczak, Alinę Tabakę i Urszulę Wierzbowską. Tak poprowadzone zajęcia pozwoliły połączyć teorię z praktyką i nabyć kolejne umiejętności niezbędne do wykonywania zawodu a, a także bycia podróżnikiem.

na lotnisku 2

Początek strony