Tour Salon 1

Jak co roku uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu technik obsługi turystycznej uczestniczyli w targach SALON TOUR 2017 w Poznaniu. „Gdzie biznes łączy się z pasją’’ to główne hasło oddające charakter tegorocznych wydarzeń powiązanych ze strefą biznesu dla organizatorów turystycznych oraz strefą pasji dla podróżników.

logo turystyka

Dnia 11 stycznia 2017 roku uczennice Agata Łępecka i Kasandra Wrzosek z klasy IV technik obsługi turystycznej uczestniczyły w poznańskim, okręgowym etapie czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Towarzyszyła im opiekunka merytoryczna mgr inż. Renata Pohl.

noc naukowcówW piątkowy wieczór 30 września 2016 r., podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy i studenci poznańskich uczelni przygotowali w ramach "Nocy Naukowców" szeroką ofertę warsztatów, wykładów, pokazów, wycieczek, wystaw oraz gier i zabaw. Uczniowie klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej Piotr Kropidłowski oraz Filip Makowski z nauczycielem geografii Dariuszem Kaźmierskim wybrali się do Poznania, aby uczestniczyć w programie zorganizowanym przez Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

dni turystykiW 1979 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (organizacji działającej z ramienia ONZ) 27 września został ustanowiony Światowym Dniem Turystyki. Obchody święta mają podkreślić rolę turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym, jak i gospodarczym. Tegoroczne obchody odbywały się pod hasłem „Turystyka dla wszystkich – promowanie powszechnej dostępności”.

Wroclaw 3Wrocław rozkwita wiosną, o czym mogli przekonać się uczniowie klas: ITWR oraz IIITHT. Wycieczka organizowana dnia 6 czerwca 2016 miała charakter rekreacyjno - poznawczy, czego dowodem był rzeczowo zaplanowany program zwiedzania miasta. Nie bez znaczenia był tu również jej kontekst zawodowy.