w hotelu

Bycie hotelarzem to nie tylko profesja, ale przede wszystkim profesjonalizm. Naturalny uśmiech, niewymuszona uprzejmość, intuicja, wyrozumiałość, empatia i gościnność oto cechy prawdziwego hotelarza. Tego uczy „Hotel Kaliska” czyli technikum hotelarskie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Uczniowie poznają tutaj także kompleksową obsługę gościa i konsumenta, działalność recepcji czy tajniki pracy służby pięter.

Niezwykle ważnym aspektem edukacji są praktyki oraz zajęcia pozaszkolne, realizowane w hotelach. 10 października uczniowie klasy pierwszej wraz z p. Hanną Skrzypczak odwiedzili Hotel Kosmowski. Tego typu wizyty stanowią doskonałą formę konfrontacji z codziennością pracy w hotelu, a zwłaszcza recepcji jako „serca hotelu”. Uczniowie zapoznają się z jej wyposażeniem, specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, a także sposobem prowadzenia dokumentacji. W związku z dynamicznym rozwojem gospodarczym naszego miasta i regionu, a co się z tym wiąże, również jego infrastruktury hotelowej wybór kierunku technikum hotelarskiego wydaje się być jak najbardziej słuszny i właściwy. Młodym hotelarzom życzymy zatem owocnej nauki i jak najlepiej wykorzystanego czasu spędzonego w naszej szkole.

w hotelu 1

 

w hotelu 2

Początek strony