w recepcji 4Bycie hotelarzem to nie tylko profesja, ale przede wszystkim profesjonalizm. Naturalny uśmiech, niewymuszona uprzejmość, intuicja, wyrozumiałość, empatia i gościnność oto cechy prawdziwego hotelarza. Tego uczy „Hotel Kaliska” czyli technikum hotelarskie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Uczniowie poznają tutaj także kompleksową obsługę gościa i konsumenta, działalność recepcji czy tajniki pracy służby pięter. Niezwykle ważnym aspektem edukacji są praktyki oraz zajęcia pozaszkolne, realizowane w hotelach.

 

w recepcji 3

10 października uczniowie klasy pierwszej wraz z p. Hanną Skrzypczak odwiedzili Hotel Kosmowski.

w recepcji 5

Tego typu wizyty stanowią doskonałą formę konfrontacji z codziennością pracy w hotelu, a zwłaszcza recepcji jako „serca hotelu”. Uczniowie zapoznają się z jej wyposażeniem, specjalistycznym oprogramowaniem komputerowym, a także sposobem prowadzenia dokumentacji.

w recepcji 1

W związku z dynamicznym rozwojem gospodarczym naszego miasta i regionu, a co się z tym wiąże, również jego infrastruktury hotelowej wybór kierunku technikum hotelarskiego wydaje się być jak najbardziej słuszny i właściwy.

w recepcji 6

Młodym hotelarzom życzymy zatem owocnej nauki i jak najlepiej wykorzystanego czasu spędzonego w naszej szkole.

w recepcji

Początek strony