PRL 1

Jak wyglądały stoły w czasach PRL-u? Z tym pytaniem zwracali się uczniowie I, II i III klas hotelarskich do swoich rodziców i dziadków, a także nauczycielek przedmiotów kierunkowych: p. Aliny Tabaki i Hanny Skrzypczak. A wyglądały, oględnie mówiąc, przaśnie i mało wykwintnie. Do aranżacji stołów młodzież wykorzystała akcesoria charakterystyczne dla tamtego okresu. Nie zabrakło goździków, szklanek z koszyczkami, musztardówek, syfonu, kwiecistych obrusów, aluminiowych sztućców, brązowej ceramiki i tandetnego barwionego szkła.

Do tak zastawionych stołów powinni zasiąść panowie z sumiastymi wąsami i panie z fryzurami w stylu "mokrej Włoszki", by skonsumować flaki, kiszone ogórki, śledzie i kiełbasę spod lady. Na deser oczywiście nie zabrakłoby ciepłych lodów:) Prezentacja miała miejsce w hallu Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, 2 czerwca 2015 r.

 

PRL 2PRL 5PRL 6

Początek strony