l.3

22 stycznia 2018 roku uczniowie klasy I Technikum Nr 2 w zawodzie technik obsługi turystycznej i technik hotelarstwa w ramach realizacji programu kształcenia, zwiedzili Port Lotniczy Ławica w Poznaniu oraz czterogwiazdkowy Hotel Andersia. Zgodnie z wybranym pakietem zwiedzania (klasa biznes) uczestnicy wycieczki po otrzymaniu okazjonalnych kart pokładowych przeszli pełną „ścieżkę pasażera”, począwszy od odprawy biletowo-bagażowej przy stanowiskach check-in, przez kontrolę bezpieczeństwa każdego uczestnika wycieczki, aż do hali odlotów, skąd można było zaobserwować wejście pasażerów na pokład oraz start samolotu pasażerskiego linii lotniczych Lufthansa.

olimpiada hotel

Dnia 8 stycznia 2018 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Handlowych w Poznaniu odbył się etap okręgowy X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy III TH: Marlena Nowak i Paula Prus.

hotele Poznań

Dnia 15 maja 2017 uczniowie klasy I THŻ w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni odwiedzili dwa czterogwiazdkowe poznańskie hotele Andersia (sieć JBB) i Mercure (ACCOR).

w hotelu

w recepcji 4Bycie hotelarzem to nie tylko profesja, ale przede wszystkim profesjonalizm. Naturalny uśmiech, niewymuszona uprzejmość, intuicja, wyrozumiałość, empatia i gościnność oto cechy prawdziwego hotelarza. Tego uczy „Hotel Kaliska” czyli technikum hotelarskie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Uczniowie poznają tutaj także kompleksową obsługę gościa i konsumenta, działalność recepcji czy tajniki pracy służby pięter. Niezwykle ważnym aspektem edukacji są praktyki oraz zajęcia pozaszkolne, realizowane w hotelach.