w hotelu

w recepcji 4Bycie hotelarzem to nie tylko profesja, ale przede wszystkim profesjonalizm. Naturalny uśmiech, niewymuszona uprzejmość, intuicja, wyrozumiałość, empatia i gościnność oto cechy prawdziwego hotelarza. Tego uczy „Hotel Kaliska” czyli technikum hotelarskie w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Uczniowie poznają tutaj także kompleksową obsługę gościa i konsumenta, działalność recepcji czy tajniki pracy służby pięter. Niezwykle ważnym aspektem edukacji są praktyki oraz zajęcia pozaszkolne, realizowane w hotelach.

olimpiada hotelarska 2016

W dniach 11-14 kwietnia 2016 w Kołobrzegu odbył się finał VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem "Historia hotelarstwa". Finał obejmował część pisemną w formie testu oraz część praktyczną dotyczącą obsługi gościa w hotelu w wybranym języku oraz obsługę konsumenta. W finale uczestniczyły Joanna Bartkowiak i Daria Kempa z IV klasy Technikum Hotelarskiego, uzyskując tytuły finalistek. Opiekunkami uczennic były panie: Alina Tabaka i Hanna Skrzypczak.

olimpijka hotelarska 1

13 stycznia 2016 r. w Poznaniu odbył się etap okręgowy VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Uczestniczyły w nim dwie uczennice klasy IV technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni: Joanna Bartkowiak i Daria Kempa. Ogółem do olimpiady przystąpiło 329 uczniów z całej Polski (w dziewięciu okręgach). Nasze dziewczęta zajęły dwa pierwsze miejsca w okręgu wielkopolskim i tym samym zakwalifikowały się do pierwszej krajowej trzydziestki. Otrzymały miano finalistek zajmując 3 i 4 pozycję w klasyfikacji ogólnopolskiej.

żychlin 1

18 grudnia 2015 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie odbył się III Wielkopolski Konkurs "Najpiękniejszy stół świąteczny" organizowany tym razem pod hasłem "Piernikowa aranżacja rodzinnego stołu wigilijnego". Konkurs ten przyniósł nam zasłużone wyróżnienie!