przy grobie1701

Wspomnijmy jeszcze ostatnie dni sierpnia, kiedy nad grobem gen.dr. Romana Abrahama stanęły wojskowe i szkolne poczty sztandarowe wraz z delegacjami, by uczcić 41. rocznicę śmierci patrona Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Wraz z młodzieżą i przedstawicielami ZSTiO dowódcy Wielkopolskiej Brygady Kawalerii z 1939 r. pokłonili się żołnierze 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Warto wspomnieć, że to właśnie międzyrzecka "siedemnastka" dziedziczy polskie tradycje kawaleryjskie. W delegacji ZSTiO stanęli: Grażyna Beata Augustin, Dariusz Kaźmierski oraz Stanisław Waligóra. Urząd Miasta i Gminy Września reprezentował wiceburmistrz Karol Nowak.

Gen. dr Roman Abraham zmarł 26 sierpnia 1976 r. i zgodnie z życzeniem został pochowany u boku matki na cmentarzu parafialnym przy ul. Gnieźnieńskiej we Wrześni.

przy grobie1702

przy grobie1703

przy grobie1704

przy grobie1705

fot. Kuba Goc

Początek strony