DSC02715

28 kwietnia 2017 młodzież z klas wojskowych zawitała na wędrzyński poligon, gdzie pod okiem żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbywała praktyczne zajęcia z przysposobienia wojskowego.

Korzystając z profesjonalnie przygotowanego rejonu zurbanizowanego uczniowie wykonywali zadania z zakresu: sposobów poruszania się w terenie, zajmowania stanowisk ogniowych, pokonywania tunelu psychologicznego, nietypowych przeszkód, płotów i urządzeń komunikacji podziemnej. Ponadto młodzi kadeci uczyli się celności strzelania w sali Śnieżnika oraz elementów CLS-u czyli ratownictwa pola walki. Istotnym elementem zajęć były również ćwiczenia taktyczne z okopywania oraz z wykorzystaniem kołowego transportera opancerzonego "Rosomak". Wyjazd zorganizowała p. Grażyna Beata Augustin.

DSC02716

DSC02655

DSC02646

Początek strony