test 5Podczas ostatnich zajęć szkoleniowych uczniowie klas wojskowych i policyjnych, pod czujnym okiem p. Przemysława Śmidowicza, mieli okazję sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, którego zaliczenie jest jednym z warunków rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Polegał on na wystartowaniu z pozycji leżącej z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała, przebiegnięciu odległości pomiędzy dwoma słupkami po ósemce, następnie 3 przewrotach (2 w przód, 1 w tył), przeniesieniu prawie 30-kilogramowego fantoma (lub materaca) wzdłuż wyznaczonej trasy oraz pokonaniu 4 płotków. Następnie uczniowie musieli wykonać rzuty piłką lekarską o wadze 3 kg i 10 brzuszków z piłką o wadze 2kg, po czym 4-krotnie przeskoczyć skrzynię. Na koniec trzeba było 10 razy przebiec biegiem wahadłowym odcinek 5 metrów. Zaliczenie testu wymaga dużej sprawności w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund.

test 2

test 11

test 13

 

Początek strony