Profil wojskowy

CSWL Poznań 201701

Dbamy niezmiennie o dobre relacje z naszymi partnerami. Jednym z nich jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu.

Ziewanice1701

11 września 2017 zawitali do Wrześni przedstawiciele Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich w ramach dorocznej podróży historycznej, która przypomina o udziale pułku w wydarzeniach z 1939 roku.

przy grobie1701

Wspomnijmy jeszcze ostatnie dni sierpnia, kiedy nad grobem gen.dr. Romana Abrahama stanęły wojskowe i szkolne poczty sztandarowe wraz z delegacjami, by uczcić 41. rocznicę śmierci patrona Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

Łężeczki 5

Na kolejnym już trzydniowym obozie sprawnościowym organizowanym dla młodzieży klas mundurowych w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim w dniach 2-4 czerwca grupa szkolnych policjantów i żołnierzy pod okiem instruktorów: p. Przemysława Śmidowicza, Ryszarda Samelaka, a także p. Dariusza Kaźmierskiego dzielnie pokonywała codzienne trudy w ramach powierzonych im zadań.

eksperyment01

31 maja 2017 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu gościła przedstawicieli szkół z klasami mundurowymi na konferencji "Kształcenie proobronne uczniów klas mundurowych w szkołach ponadgimnazjalnych.