Profil wojskowy

Łężeczki 5

Na kolejnym już trzydniowym obozie sprawnościowym organizowanym dla młodzieży klas mundurowych w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim w dniach 2-4 czerwca grupa szkolnych policjantów i żołnierzy pod okiem instruktorów: p. Przemysława Śmidowicza, Ryszarda Samelaka, a także p. Dariusza Kaźmierskiego dzielnie pokonywała codzienne trudy w ramach powierzonych im zadań.

eksperyment01

31 maja 2017 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu gościła przedstawicieli szkół z klasami mundurowymi na konferencji "Kształcenie proobronne uczniów klas mundurowych w szkołach ponadgimnazjalnych.

DSC02715

28 kwietnia 2017 młodzież z klas wojskowych zawitała na wędrzyński poligon, gdzie pod okiem żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbywała praktyczne zajęcia z przysposobienia wojskowego.

musztra wojsko1

Pierwsze tygodnie maja stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

test 5Podczas ostatnich zajęć szkoleniowych uczniowie klas wojskowych i policyjnych, pod czujnym okiem p. Przemysława Śmidowicza, mieli okazję sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, którego zaliczenie jest jednym z warunków rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Polegał on na wystartowaniu z pozycji leżącej z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała, przebiegnięciu odległości pomiędzy dwoma słupkami po ósemce, następnie 3 przewrotach (2 w przód, 1 w tył), przeniesieniu prawie 30-kilogramowego fantoma (lub materaca) wzdłuż wyznaczonej trasy oraz pokonaniu 4 płotków. Następnie uczniowie musieli wykonać rzuty piłką lekarską o wadze 3 kg i 10 brzuszków z piłką o wadze 2kg, po czym 4-krotnie przeskoczyć skrzynię. Na koniec trzeba było 10 razy przebiec biegiem wahadłowym odcinek 5 metrów. Zaliczenie testu wymaga dużej sprawności w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund.