Profil wojskowy

test 5Podczas ostatnich zajęć szkoleniowych uczniowie klas wojskowych i policyjnych, pod czujnym okiem p. Przemysława Śmidowicza, mieli okazję sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, którego zaliczenie jest jednym z warunków rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Polegał on na wystartowaniu z pozycji leżącej z rękami wyciągniętymi wzdłuż ciała, przebiegnięciu odległości pomiędzy dwoma słupkami po ósemce, następnie 3 przewrotach (2 w przód, 1 w tył), przeniesieniu prawie 30-kilogramowego fantoma (lub materaca) wzdłuż wyznaczonej trasy oraz pokonaniu 4 płotków. Następnie uczniowie musieli wykonać rzuty piłką lekarską o wadze 3 kg i 10 brzuszków z piłką o wadze 2kg, po czym 4-krotnie przeskoczyć skrzynię. Na koniec trzeba było 10 razy przebiec biegiem wahadłowym odcinek 5 metrów. Zaliczenie testu wymaga dużej sprawności w czasie nie dłuższym niż 1 minuta i 41 sekund.

Wrocław 01

Piątkowy (18 listopada 2016) wyjazd do Wrocławia dwóch wojskowych grup obejmował wizytę w 241. Kompanii Radiotechnicznej oraz w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

rozety 2

Corocznie nasi uczniowie z klas wojskowych biorą udział w powiatowej akcji "Jestem patriotą".

z wojskiem

W piątek, 28 października 2016 uczniowie z klasy policyjnej zostali zaproszeni do udziału w praktycznych zajęciach szkoleniowych prowadzonych przez instruktorów z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej w Międzyrzeczu. Wspólnie ze swoimi kolegami z grup wojskowych mieli okazję poznać budowę granatu, odbyć naukę rzutu granatem ćwiczebnym, rozkładania i składania broni oraz celowania z wykorzystaniem trenażera "Cyklop".

katyńW niedzielę, 18 września uczniowie naszej szkoły uświetnili przebieg obchodów 77. rocznicy agresji Związku Radzieckiego na Polskę. Tradycyjnie, co roku uroczystości rozpoczyna msza święta w kościele farnym, a kończy spotkanie przy mogile ofiar katyńskich. Uczestniczą w nim władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz przedstawiciele środowisk społecznych, politycznych, kulturalnych i oświatowych.