rm001

8 marca 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie odbyła się 1. edycja konkursu „I Ty możesz zostać ratownikiem”. Patronat nad konkursem sprawował Krajowy Konsultant ds. Medycyny Ratunkowej prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z całej Wielkopolski.

Nasza drużyna reprezentowana przez: Zuzannę Kosmalę, Klaudię Przybylską oraz Konstancję Skrzypczak z kl. IIB LO zajęła II miejsce. Konkurs składał się z trzech pozoracji. W pierwszej należało udzielić pomocy osobie tonącej, w drugiej, osobom, które uległy wypadkowi podczas jazdy na motocyklu pod wpływem środków odurzających. W trzeciej sytuacji uczennice musiały zmierzyć się z zadławieniem u niemowlęcia. W każdej z tych pozoracji nie zabrakło świadków lub uczestników zdarzenia, których zadaniem było celowe utrudnianie wykonywanych czynności. Nasza ekipa wykazała się dużymi umiejętnościami, doskonale radząc sobie z wszelkimi przeciwnościami i trudnościami. Wrzesiński team został merytorycznie przygotowany przez p. Mariusza Banaszaka, na co dzień pracującego z młodzieżą klas ratowniczych.

rm002

rm003

rm004

 

Początek strony