pozoracja 513 października obchodzimy Dzień Polskiego Ratownictwa Medycznego. Wszystkim ratownikom, również tym szkolnym składamy najlepsze życzenia. Są aktywni, zaangażowani, zarażeni pasją. Uczą się, doskonalą swoje umiejętności i kompetencje. Warto wspomnieć choćby udział uczniów dwóch klas ratownictwa medycznego ZSTIO w drugiej edycji Warsztatów z zakresu Ratownictwa Medycznego – „MEDYK” 2016, organizowanych 25 września 2016 dla jednostek OSP z KSRG powiatu wrzesińskiego.

Tegoroczna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, obejmowała część teoretyczną oraz ćwiczenia praktyczne, w których nasi uczniowie odegrali szczególną rolę. Wcielili się bowiem w rolę poszkodowanych oraz charakteryzatorów, wspieranych przez członkinie wrzesińskiego PCK.

pozoracja 2 Druhowie z sześciu drużyn musieli zmierzyć się z wypadkiem z dachowaniem samochodu, ofiarami porażenia prądem, postrzeleniem podczas polowania, amputacją ręki, a także wytrzewieniem organów po wybuchu butli z gazem.

pozoracja 3

pozoracja 7Dla młodzieży była to nie tylko okazja do zaprezentowania umiejętności aktorskich, ale przede wszystkim cenne i pełne emocji doświadczenie, podczas którego mogła przyjrzeć się pracy profesjonalnych służb.

pozoracja 9Zgodnie z zapewnieniami mł. bryg. p. Marka Mikołajczaka szkoła może liczyć na dalszą i owocną współpracę uczniów i strażaków.

pozoracja 8

Początek strony