w przedszkoluTo była ostatnia już akcja w tym roku szkolnym z udziałem naszych uczniów. Na terenie przedszkola Pszczółka Maja przy ul. Zielonogórskiej grupa młodzieży z klasy o profilu ratownictwo medyczne spotkała się z sympatycznymi kilkulatkami. Celem wizyty dnia 23 czerwca było przeprowadzenie zajęć w ramach programu edukacyjnego "Bezpieczne wakacje".

Nasi uczniowie korzystając z fantomów prezentowali sposoby reanimacji, a także rozmawiali z przedszkolakami na temat zachowania się w różnych sytuacjach, w których znalazł się poszkodowany.

w przedszkolu 2Dzieci z chęcią angażowały się w pokazy i odpowiadały na zadawane pytania. Wszystkie maluchy świetnie pamiętają numery alarmowe 999 i 112 i wiedzą już o tym, że szybka reakcja może uratować drugiemu człowiekowi życie. Koordynatorką przedsięwzięcia ze strony przedszkola była p. Magdalena Kaczmarek, ze strony ZSTiO panie: Grażyna B. Augustin i Iwona Sokolska.

w przedszkolu 1

w przedszkolu 3

Początek strony