na festiwalu nauki 318 kwietnia klasa Ib o profilu ratownictwo medyczne odwiedziła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w związku z organizowanym tam XIX Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej inauguracji festiwalu, podczas której miał miejsce, cieszący się dużą popularnością, medicshow.

na festiwalu nauki 2Zebrani w auli Uniwersytetu mieli okazję zobaczyć akcję ratunkową z udziałem strażaków i ratowników oraz przekazanie  poszkodowanego na oddział ratunkowy w szpitalu. W holu Centrum Kongresowo-Dydaktycznym zostały przygotowane ciekawe stanowiska: Serce masz tylko jedno- badania, Alkogoogle, Punkt informacyjny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Sprawdzanie umiejętności psychomotorycznych, Aptekanatury, Samobadanie w profilaktyce raka piersi i jąder, Drużyna szpiku.

na festiwalu nauki 1Na koniec grupa udała się do należącego do uniwersytetu Collegium Stomatologicum, w którym odbywały się ważne dla klasy ratownictwa medycznego zajęcia na fantomach, podczas których uczniowie uczyli się badania przy użyciu stetoskopów. Uczniowie z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w Festiwalu Nauki i Sztuki oceniając to przedsięwzięcie jako inspirujące i zachęcające do poszerzania horyzontów intelektualnych. Młodzieży towarzyszyły opiekunki: p. Iwona Sokolska i Aneta Opielska.

na festwialu nauki

Początek strony