stoisko ratown. 7Wspomnijmy jak było na marcowych Drzwiach Otwartych. Poświęćmy kilka słów szkolnym ratownikom medycznym. Stanowisko, gdzie młodzież prezentowała swoje umiejętności 12 marca 2016 cieszyło się dużym zainteresowaniem gimnazjalistów, ich rodziców, jak również uczniów i nauczycieli ZSTiO.

Przyszli ratownicy, którym na co dzień przyświeca hasło "Ratowanie życia mamy we krwi", udzielali wskazówek dotyczących pierwszej pomocy, z chęcią odpowiadali na pytania zadawane przez młodszych kolegów, testowali swoją wiedzę i wytrzymałość na drodze rywalizacji, a także zachęcali przybyłych gości do podejmowania resuscytacji krążeniowo- oddechowej.

stoisko ratown. 6

Warto wspomnieć, że było to pierwsze tego typu przedsięwzięcie samodzielnie przygotowane przez uczniów klasy ratowniczej. 

stoisko ratown. 3

stoisko ratown. 2

Początek strony