centrum symulacji 1

8 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IB LO wraz z opiekunami, p. Iwoną Sokolską i p. Anetą Opielską odwiedzili Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Uczniowie mieli okazję poznać p. Marka Dąbrowskiego, asystenta w Zakładzie Ratownictwa i Medycyny Katastrof - i co ważne - koordynatora merytorycznego innowacji pedagogicznej - ratownictwo medyczne w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

centrum symulacji

Uczniowie poznali także jego małżonkę, p. Agatę Dąbrowską, która jako pierwsza kobieta w Polsce została ratownikiem medycznym. W sali wykładowej M. Dąbrowski przedstawił w formie prezentacji, m.in. zalety korzystania przez studentów z ludzkich symulatorów pacjenta oraz pierwsze sposoby udzielania pierwszej pomocy.centrum symulacji 2 Niezwykle ciekawie opowiadał również o swojej karierze zawodowej. Uczniowie udali się również do Muzeum Uniwersytetu Medycznego, gdzie mieli okazję zobaczyć dawny sprzęt medyczny. Największą atrakcją wizyty było jednak samo Centrum Symulacji Medycznej. Uwagę młodzieży zwróciły symulatory dorosłego człowieka, dziecka i niemowlęcia. Ćwiczenia, które wykonywali przyszli ratownicy były dla nich nowym, niezwykle inspirującym doświadczeniem.

centrum symulacji 3

Początek strony