ratownictwo

25 września 2015 uczniowie klasy IB o profilu ratownictwo medyczne w ZSTiO we Wrześni po uroczystym ślubowaniu udali się wraz z p. Mariuszem Banaszakiem, ratownikiem medycznym, do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Tego dnia bowiem zaplanowano spotkanie ze strażakami, którzy oprowadzili młodzież po terenie komendy.

ratownictwo 1

Była okazja zapoznać się ze sprzętem pożarniczym, samochodami gaśniczymi, a także ze sprzętem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Strażacy zademonstrowali na jednej z uczennic, jak prawidłowo przenosić osobę na noszach podbierakowych, jak ją zabezpieczyć oraz jak prawidłowo zapinać poszkodowanego na noszach ratowniczych.

ratownictwo 4

Pokaz ten był wstępnym elementem nauki o udzielaniu pierwszej pomocy. Strażacy poświęcili również czas na omówienie systemu pożarniczego w Polsce. Wizyta w komendzie dała rzeczywisty obraz codziennej pracy straży, stanowiąc tym samym dobrą motywację dla młodych ludzi do udziału w dalszych, specjalistycznych zajęciach kierunkowych.

ratownictwo 3

ratownictwo 5

Początek strony