Profil ratownictwo medyczne

rm001

8 marca 2017 w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Tadeusza Kościuszki w Jarocinie odbyła się 1. edycja konkursu „I Ty możesz zostać ratownikiem”. Patronat nad konkursem sprawował Krajowy Konsultant ds. Medycyny Ratunkowej prof. dr hab. Jerzy Robert Ładny. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn z całej Wielkopolski.

W Pastinarium 2

Każdy zapewne zna powiedzenie „poznać człowieka od podszewki”, lecz czy ktoś spróbował je dosłownie zinterpretować? 18 listopada b.r. uczniowie klas ratownictwa medycznego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących udali się do Guben, miasta na naszej zachodniej granicy, gdzie mieści się unikalne w skali światowej pod względem walorów dydaktycznych Plastinarium.

pozoracja 513 października obchodzimy Dzień Polskiego Ratownictwa Medycznego. Wszystkim ratownikom, również tym szkolnym składamy najlepsze życzenia. Są aktywni, zaangażowani, zarażeni pasją. Uczą się, doskonalą swoje umiejętności i kompetencje. Warto wspomnieć choćby udział uczniów dwóch klas ratownictwa medycznego ZSTIO w drugiej edycji Warsztatów z zakresu Ratownictwa Medycznego – „MEDYK” 2016, organizowanych 25 września 2016 dla jednostek OSP z KSRG powiatu wrzesińskiego.

w przedszkoluTo była ostatnia już akcja w tym roku szkolnym z udziałem naszych uczniów. Na terenie przedszkola Pszczółka Maja przy ul. Zielonogórskiej grupa młodzieży z klasy o profilu ratownictwo medyczne spotkała się z sympatycznymi kilkulatkami. Celem wizyty dnia 23 czerwca było przeprowadzenie zajęć w ramach programu edukacyjnego "Bezpieczne wakacje".

na festiwalu nauki 318 kwietnia klasa Ib o profilu ratownictwo medyczne odwiedziła Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w związku z organizowanym tam XIX Poznańskim Festiwalem Nauki i Sztuki. Uczniowie uczestniczyli w uroczystej inauguracji festiwalu, podczas której miał miejsce, cieszący się dużą popularnością, medicshow.