musztra policja1

Pierwsze tygodnie maja stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

Szkolenie obejmowało podstawowe komendy, prezentację indywidualną i zespołową. Zajęcia prowadzili żołnierze z partnerskiej 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Obejmowały one ćwiczenie postawy zasadniczej i swobodnej, zwroty w miejscu, zachowanie w szyku i poza nim, marsz, przeformowanie szyku, a także elementy ceremoniału wojskowego. Po raz pierwszy uczniowie klas mundurowych poznają obowiązujące zasady musztry we wrześniu podczas szkoleń poprzedzających coroczne uroczystości ślubowania klas pierwszych.

musztra policja2

musztra wojsko1