czarni003

Dnia 4 marca 2017r. odbyły się Drzwi Otwarte w ZSTiO. Gimnazjaliści wraz z rodzicami mieli okazję zobaczyć szkołę, poznać uczniów i porozmawiać z nimi na temat nauki w klasach, do których uczęszczają. Spotkanie cieszyło się niemałym zainteresowaniem wśród mieszkańców Wrześni i okolic.

Uczniowie zarówno technikum jak i liceum zachęcali do wyboru poszczególnych profili, wśród których znajduje się 5 kierunków w technikum oraz 3 w liceum. Jednym z nich jest profil policyjny. Uczniowie tej klasy zaprezentowali swoje umiejętności z zakresu przeszukania podejrzanego, a także podczas pokazów samoobrony. Szkolni policjanci wraz z wojskowymi zaprezentowali techniki obrony przed napastnikiem, jak również pokaz walki wręcz w bliskim kontakcie. Młodym ludziom przypadła do gustu klasa z innowacją policyjną oraz związane z nią zajęcia i wyjazdy. Szczególne zainteresowanie wykazywali zwłaszcza ci, którzy chcieliby w przyszłości rozpocząć pracę w służbach mundurowych.

czarni001

czarni002

 

Początek strony