20170608 122517

W dniach 8-9 czerwca miał miejsce wyjazd uczniów klas o profilu policyjnym do Ośrodka Policyjnego w Kiekrzu. Spotkania z czynnymi funkcjonariuszami, udział w zajęciach teoretycznych to tylko część programu szkoleniowego zaplanowanego dla młodzieży.

Łężeczki 5

Na kolejnym już trzydniowym obozie sprawnościowym organizowanym dla młodzieży klas mundurowych w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim w dniach 2-4 czerwca grupa szkolnych policjantów i żołnierzy pod okiem instruktorów: p. Przemysława Śmidowicza, Ryszarda Samelaka, a także p. Dariusza Kaźmierskiego dzielnie pokonywała codzienne trudy w ramach powierzonych im zadań.

musztra policja1

Pierwsze tygodnie maja stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

kpm1

Dnia 19.05.2017 r. dwie grupy policyjne odbyły zajęcia szkoleniowe, podczas których uczyły się tworzyć zwarte pododdziały w formie kordonu, posterunków, patroli oraz tyralier policyjnych.

wpis02

Na kwietniowych zajęciach grupa policyjna odbyła trening interwałowy pod okiem p. Przemysława Śmidowicza. Trening ten zwany jest również HIIT (ang. High Intensity Interval Training) i polega na zmiennej intensywności ćwiczeń.