policjanci w komendzie201701

Dnia 6 października 2017 roku po uroczystym ślubowaniu klas pierwszych, grupa policyjna udała się do Komendy Powiatowej Policji.

20170608 122517

W dniach 8-9 czerwca miał miejsce wyjazd uczniów klas o profilu policyjnym do Ośrodka Policyjnego w Kiekrzu. Spotkania z czynnymi funkcjonariuszami, udział w zajęciach teoretycznych to tylko część programu szkoleniowego zaplanowanego dla młodzieży.

Łężeczki 5

Na kolejnym już trzydniowym obozie sprawnościowym organizowanym dla młodzieży klas mundurowych w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim w dniach 2-4 czerwca grupa szkolnych policjantów i żołnierzy pod okiem instruktorów: p. Przemysława Śmidowicza, Ryszarda Samelaka, a także p. Dariusza Kaźmierskiego dzielnie pokonywała codzienne trudy w ramach powierzonych im zadań.

musztra policja1

Pierwsze tygodnie maja stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

kpm1

Dnia 19.05.2017 r. dwie grupy policyjne odbyły zajęcia szkoleniowe, podczas których uczyły się tworzyć zwarte pododdziały w formie kordonu, posterunków, patroli oraz tyralier policyjnych.