20171020 171221 resized

20 października 2017r. o godz. 11:30 razem z panią Izabellą Zygmunt oraz Pauliną Krenz udaliśmy się sprzed budynku naszej szkoły do Miłosławia, do siedziby Miłosławskiego Centrum Kultury, które mieści się przy ul. Różowej 6. O godzinie 12:00 rozpoczęła się oficjalna inauguracja rozstrzygnięcia konkursu literackiego dla uczniów wielkopolskich szkół.

Kolejnym punktem uroczystości był spacer po Miłosławiu śladami literackich inspiracji, których źródłem były nadesłane na konkurs prace. W trakcie imprezy uczestniczyliśmy również w spotkaniu autorskim z panem Jakubem Ćwiekiem – twórcą literatury fantasy. O godzinie 14:00 zjedliśmy obiad, a po posiłku nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom konkursu. Niektórzy jego uczestnicy przebrali się za bohaterów swoich opowiadań. Zwyciężyła Dominika Moniak z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, a drugie miejsce zajął Kamil Kruszyński również z Żychlina. Mamy szczególny powód do zadowolenia, ponieważ w kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Paulina Krenz  z klasy IV THT, za opowiadanie „To, co zostaje” , a II miejsce zdobyła Martyna Kaczmarek z klasy III TW za opowiadanie „Opał”.

Na zakończenie festiwalu wysłuchaliśmy koncertu zespołu „Leśne Licho”. Ja otrzymałem dyplom – podziękowanie za udział w konkursie „Fantastyczny Miłosław”. Paulinie i Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych literackich sukcesów. Wszystkich zainteresowanych odsyłam do tekstu opowiadania, ponieważ Paulina wyraziła zgodę na jego udostępnienie.

Opowiadanie plik .pdf

Filip Maciejewski, kl. II TOT

 

20171020 150319

20171020 171222

Początek strony