Siatkówka mistrzostwa świata 2013Polska drużyna plażowej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii do 21 lat wróciła z Mistrzostw Świata rozgrywanych w chorwackim Umag (19-23 czerwca 2013) ze złotym medalem. Nasze dziewczęta nie przegrały żadnego ze spotkań, tracąc ogółem zaledwie trzy sety. W wielkim finale Jagoda Gruszczyńska i Kasia Kociołek pokonały swoje niemieckie rywalki. Wcześniej, w 2012 roku dziewczęta zdobyły złote medale Mistrzostw Europy do lat 18-u w Brnie i 20-u w Hartbergu. Powyższe sukcesy są zasługą nie tylko zawodniczek, ale również ich trenerki p. Violetty Bakoś, nauczycielki wychowania fizycznego w ZSTiO.

P. Violetta Bakoś od 16 lat prowadzi treningi siatkarskie (halowe i plażowe) w LUKS Orkan we Wrześni. Wcześniej z powodzeniem szkoliła młodzież w lekkiej atletyce. Ostatnie lata są dla p. Bakoś i jej podopiecznych pasmem wielu sukcesów nie tylko krajowych, ale co najważniejsze - międzynarodowych.

Przypomnijmy, że 5 marca 2013 r. w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie Violetta Bakoś odebrała tytuł TRENERKI ROKU przyznany przez PKOL.

fot. FIVB

( na zdjęciu: Jagoda Gruszczyńska)

Początek strony