Sport - aktualności

liceliada 1

Mistrzostwo Wielkopolski dla dziewcząt z naszej szkoły! W ubiegły piątek, 9 czerwca 2017 Paulina Jaroszewska i Ada Gąsiorek wywalczyły I miejsce w siatkówce plażowej w kategorii dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych podczas XVIII Wielkopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej rozgrywanych na terenie wrzesińskiego OSIR-u. Przypomnijmy, że dziewczyny ćwiczą pod fachowym okiem doświadczonej trenerki, p. Violetty Bakoś.

licealiada

 

BakośZnowu na podium!!! Tym razem po złoto sięgnęły nasze siatkarki. W Finale Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Plażowej (Licealiada Dziewcząt) odbywającym się w Kaliszu 9 czerwca 2016 Paulina Jaroszewska (kl. IIA LO) oraz Adrianna Gąsiorek (kl. II TŻUG) wywalczyły I miejsce. Dziewczęta pozostawiły za sobą miedzy innymi drużyny z Poznania, Turku, Słupcy, Kalisza i Jankowa! W samym finale udział wzięło 31 par. Ogromne zasługi leżą po stronie p.Violetty Bakoś - nauczycielki wychowania fizycznego w ZSTiO we Wrześni, ale przede wszystkim trenerki kadry narodowej.

 

Siatkówka mistrzostwa świata 2013Polska drużyna plażowej piłki siatkowej dziewcząt w kategorii do 21 lat wróciła z Mistrzostw Świata rozgrywanych w chorwackim Umag (19-23 czerwca 2013) ze złotym medalem. Nasze dziewczęta nie przegrały żadnego ze spotkań, tracąc ogółem zaledwie trzy sety. W wielkim finale Jagoda Gruszczyńska i Kasia Kociołek pokonały swoje niemieckie rywalki. Wcześniej, w 2012 roku dziewczęta zdobyły złote medale Mistrzostw Europy do lat 18-u w Brnie i 20-u w Hartbergu. Powyższe sukcesy są zasługą nie tylko zawodniczek, ale również ich trenerki p. Violetty Bakoś, nauczycielki wychowania fizycznego w ZSTiO.

Początek strony