erasmus 3 2016W dniach 25 - 30 września 2016 trwała w naszej szkole oficjalna wizyta studyjna nauczycieli z 6 krajów eurepejskich biorących udział w programie Erasmus Plus. Trzynastoosobowa grupa koordynatorów z Francji, Grecji, Węgier, Norwegii, Niemiec, Hiszpanii i Polski spotkała się, by podsumować ubiegłoroczne działania i wyznaczyć nowe kierunki współpracy.

Tematem przewodnim aktualnego projektu są kwestie szeroko pojętego przysposobienia młodych do wymagań współczesnego rynku pracy, a tym samym problemu bezrobocia, jego przyczyn i konsekwencji.

erasmus 5 2016

Celem wymiany młodzieży w ramach programu jest uczestnictwo w warsztatach tematycznych, uświadamianie zagrożeń wynikających z bezrobocia, integracja, doskonalenie językowe, kształcenie poprzez dobre praktyki oraz wzajemne zdobywanie doświadczeń.

erasmus 2 2016

Goście z zagranicy mieli już okazję zwiedzić naszą szkołę, poznać tajniki pracy w lokalnych mediach, odbyć spacer po Wrześni, a także spróbować specjałów wrzesińskich restauratorów i cukierników.  Obowiązkowym punktem była też jednodniowa podróż do Warszawy.

erasmus 4 2016Większość czasu spędzili jednak na merytorycznej, analitycznej pracy przygotowującej kolejne, konstruktywne spotkania młodych. Już niebawem, bo w listopadzie nasi uczniowie wraz ze swoimi opiekunami wylądują na węgierskiej ziemi, by wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Budapesztu pracować nad powierzonymi im zadaniami.

erasmus 6 2016

Z ramienia polskiej strony występują: p. Grzegorz Dobrucki i p. Marta Mąkowska wspierani przez nauczycieli językowców z ZSTiO.

erasmus w TV

erasmus 1 2016

erasmus 7 2016

fot. Grażyna B. Augustin

artukuł z prasy

http://wwtv.pl/2016/09/aktualnosci-wizyta-gosci-z-zagranicy/

https://www.facebook.com/ZstioWrzesnia-338759969491859/photos/?tab=album&album_id=1289625271071986

Erasmus+  w Radiu Września

 

 

Początek strony