Olimpiady i konkursy

agro6

W dniach 2-3 czerwca 2017 r. w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach odbyła się XLI Centralna Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych organizowana przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni reprezentowało 6 uczniów w czterech blokach tematycznych.

zawodyrm207101

28 kwietnia 2017 na terenie wrzesińskiego LOK-u odbyły się Mistrzostwa Pierwszej Pomocy, organizowane przez powiatowe koło PCK, z udziałem uczniów ZSTiO. W ratowniczych zmaganiach rywalizowało 6 drużyn z wrzesińskich szkół ponadgimnazjalnych.

flaga Francji

Dnia 25 kwietnia 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza we Wrześni odbyła się VI edycja Konkursu wiedzy o Francji: „Czy znasz Francję? organizowanego w ramach projektu Starostwa Powiatowego „Konstruowanie zasad spójności nauczania przedmiotów ogólnokształcących".

XLIOWiUR 01

Cyklicznie, co drugi rok Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jest gospodarzem i współorganizatorem eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Podczas tegorocznych zmagań (21 kwietnia 2017) spotkało się 167 młodych olimpijczyków z 52 szkół w 5 województwach, walczących o laur zwycięstwa w 9 blokach tematycznych: produkcja roślinna, produkcja zwierzęca, mechanizacja rolnictwa, weterynaria, gastronomia, technologi żywności, leśnictwo, ochrona i inżynieria środowiska oraz architektura krajobrazu.

talenty2017 01

W piątek, 7 kwietnia 2017, cztery uczennice naszej szkoły odebrały z rąk burmistrza Wrześni Tomasza Kałużnego dyplomy i nagrody przyznane dla laureatów Przeglądu Twórczości Artystycznej Dzieci i Młodzieży "TALENTY 2017".

Początek strony