PUP

W dniu 23.11.2015 grupa uczniów naszej szkoły odbyła krótkie spotkanie z zastępcą Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni – p. Małgorzatą Nowacką. W czasie tego spotkania młodzież zapoznała się z sytuacją na rynku pracy w Powiecie Wrzesińskim ze szczególnym uwzględnieniem bezrobocia wśród młodych ludzi czyli osób do 25 roku życia.

Oprócz tego grupa naszych uczniów poznała główne przyczyny bezrobocia, tendencje na lokalnym rynku pracy oraz programy przeciwdziałające bezrobociu. Wizyta w PUP-ie we Wrześni jest częścią projektu Erasmus+, jaki Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni realizuje w latach 2015-2017 wraz z 6 innymi szkołami z całej Europy. Temat najnowszego projektu międzynarodowego brzmi: Youth employment – Europe, get ready for new challenges! Exploring educational and vocational training systems across Europe. W ramach tego projektu ZSTiO będzie gościć w przyszłym roku we Wrześni grupę z Francji (Normandia), a w marcu 2016 zaplanowana jest rewizyta. Głównym koordynatorem Erasmusa w ZSTiO jest p. Grzegorz Dobrucki, współpracujący z p. Martą Mąkowską.

PUP 1

Początek strony