Międzynarodowa wymiana młodzieży

wymianaW dniach 23-27 maja 2016 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. gen. dr. Romana Abrahama odbyła się polsko-niemiecka wymiana uczniowska. ZSTiO współpracuje z Geschwister-Scholl-Gymnasium Berenbostel już od ponad 12 lat. Tym razem odwiedziło nas 11 uczniów i 2 nauczycieli-opiekunów. Hasłem tegorocznej wymiany były: „Święta, tradycje, zwyczaje i obyczaje świąteczne w Niemczech i w Polsce”. Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. Zadaniem uczniów była realizacja tego tematu, a w ramach podsumowania - wykonanie wspólnej pracy projektowej, którą tym razem była makieta.

PUP

W dniu 23.11.2015 grupa uczniów naszej szkoły odbyła krótkie spotkanie z zastępcą Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy we Wrześni – p. Małgorzatą Nowacką. W czasie tego spotkania młodzież zapoznała się z sytuacją na rynku pracy w Powiecie Wrzesińskim ze szczególnym uwzględnieniem bezrobocia wśród młodych ludzi czyli osób do 25 roku życia.

logo

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA
22.09.2014 – 29.09.2014 Września

wymiana201409 03W dniach 22-29 września 2014 r. Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących we Wrześni gościł u siebie uczniów
i nauczycieli z Geschwister-Scholl-Gymnasium w Garbsen. Już po raz kolejny uczniowie dwóch szkół spotkali się, by wspólnie realizować tegoroczny projekt i wzajemnie się poznać. Tegoroczne warsztaty dotyczyły projektu historycznego „Wolność i poczucie jedności – w poszukiwaniu śladów polsko-niemieckiej tożsamości na przykładzie historii braci Scholl oraz Strajku Dzieci Wrzesińskich”. To był już drugi etap działań, które podjęto w grudniu ubiegłego roku podczas pobytu w Garbsen.

Początek strony