facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Festiwal podróżniczy

Festiwal podróżniczy

W poniedziałek, 25 marca 2019 r. uczniowie klas pierwszej i trzeciej technikum w zawodzie technik obsługi turystycznej odwiedzili Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

czwartek 4 kwietnia 2019

Festiwal Dni Turystyki

Festiwal Dni Turystyki

W poniedziałek, 16 kwietnia 2018r. uczniowie klas pierwszej i drugiej w zawodzie technik obsługi turystycznej odwiedzili poznański uniwersytet, aby uczestniczyć w kolejnej już imprezie o podróżowaniu oraz o wszystkim, co wiąże się z tą, jakże fascynującą aktywnością. Studenci Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM zaprosili wielu prelegentów, którzy pozwolili przenieść się słuchaczom w czasie i przestrzeni.

piątek 27 kwietnia 2018

Olimpijskie zmagania w turystyce

Olimpijskie zmagania w turystyce

Dnia 4 stycznia 2018 roku dwie uczennice z klasy technik obsługi turystycznej Dominika Nowak  i Daria Stranz  uczestniczyły w okręgowym etapie piątej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce.  Tegoroczne hasło przewodnie olimpiady brzmiało „Turystyka folklorystyczna – barwy regionu”.

środa 31 stycznia 2018

Dźwirzyno w jesiennej odsłonie

W dniach 8-11 października 2017 r. ponad 90 uczniów szkół powiatu wrzesińskiego uczestniczyło w zajęciach Zielonej Szkoły w Dźwirzynie. Wśród nich znalazło się 30 uczniów z klas Technikum Obsługi Turystycznej. Celem wyjazdu było zainteresowanie uczestników Pobrzeżem  z uwzględnieniem jego wal...

poniedziałek 6 listopada 2017

Wstęp do świata podróży na targach turystycznych

Jak co roku uczniowie klas pierwszych i drugich o profilu technik obsługi turystycznej uczestniczyli w targach SALON TOUR 2017 w Poznaniu. „Gdzie biznes łączy się z pasją’’ to główne hasło oddające charakter tegorocznych wydarzeń powiązanych ze strefą biznesu dla organizatorów turystycznych oraz s...

niedziela 19 marca 2017

Apetyt na sukces na Olimpiadzie Wiedzy o Turystyce (2)

Dnia 11 stycznia 2017 roku uczennice Agata Łępecka i Kasandra Wrzosek z klasy IV technik obsługi turystycznej uczestniczyły w poznańskim, okręgowym etapie czwartej edycji Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Towarzyszyła im opiekunka merytoryczna mgr inż. Renata Pohl.

środa 1 lutego 2017

Na Poznańskiej Nocy Naukowców

W piątkowy wieczór 30 września 2016 r., podobnie jak w poprzednich latach, pracownicy i studenci poznańskich uczelni przygotowali w ramach "Nocy Naukowców" szeroką ofertę warsztatów, wykładów, pokazów, wycieczek, wystaw oraz gier i zabaw. Uczniowie klasy drugiej Technikum Obsługi Turystycznej Piotr ...

poniedziałek 3 października 2016

Wrzesińskie obchody Światowego Dnia Turystyki

W 1979 r. z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki (organizacji działającej z ramienia ONZ) 27 września został ustanowiony Światowym Dniem Turystyki. Obchody święta mają podkreślić rolę turystyki we współczesnym świecie, zarówno w aspekcie kulturowym, politycznym, jak i gospodarczym. Tegoroczne ...

wtorek 27 września 2016

Jak łączyć przyjemne z pożytecznym czyli wizyta nad Odrą

Wrocław rozkwita wiosną, o czym mogli przekonać się uczniowie klas: ITWR oraz IIITHT. Wycieczka organizowana dnia 6 czerwca 2016 miała charakter rekreacyjno - poznawczy, czego dowodem był rzeczowo zaplanowany program zwiedzania miasta. Nie bez znaczenia był tu również jej kontekst zawodowy.

niedziela 5 czerwca 2016

Mamy finalistkę Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 20-23 kwietnia 2016 roku w Spale odbył się etap centralny III Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Organizatorem Olimpiady był Uniwersytet Łódzki, Wydział Nauk Geograficznych, Instytut Geografii Miast i Turyzmu. Na liście finalistów olimpiady znalazła się WERONIKA DZIURKA, uczennica klasy IV techn...

niedziela 24 kwietnia 2016

TOT zaprasza na swoje stoisko 16 kwietnia 2016

TECHNIK OBSŁUGI TURYSTYCZNEJZAPRASZA NA PIKNIK 16 KWIETNIA 2016QUESTING W TURYSTYCE Z ZAGADKAMI I ZABAWĄ

czwartek 14 kwietnia 2016

Turyści na festiwalu

Już po raz czternasty Studenci Turystyki i Rekreacji na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu przygotowali festiwal podróżniczy DNI TURYSTYKI. Celem imprezy jest przybliżenie kultury oraz geografii najróżniejszych zakątków świata. We wtorek 12 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy III Technikum ...

środa 13 kwietnia 2016

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl