facebook youtube
Obecnie znajdujesz się: Aktualnosci
Na obozie wojskowym w Babimoście

Na obozie wojskowym w Babimoście

W dniach 1-5 października 2018 r. uczniowie klas mundurowych uczestniczyli w szkoleniowym obozie w Babimoście w ramach pilotażowego programu wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

wtorek 16 października 2018

Poligon

Poligon

W piątek 19.01.2018 r. uczniowie klasy II a LO o profilu wojskowym, uczestniczyli w kolejnym szkoleniu w ramach innowacji pedagogicznej, prowadzonym przez wykwalifikowaną kadrę Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

piątek 26 stycznia 2018

W Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych

 Dnia 24 listopada 2017 miało miejsce kolejne spotkanie organizowane w ramach cyklu szkoleniowego programu pilotażowego  "Edukacja wojskowa"  w certyfikowanych pionach wojskowych klas mundurowych. 

środa 29 listopada 2017

Braterstwo broni na obozie wojskowym w Bieszczadach

W dniach 18-22 października 2017 grupa młodzieży mundurowej z naszej szkoły uczestniczyła w wojskowym obozie szkoleniowym w Wojtkowej (Bieszczady) pod fachowym okiem byłych żołnierzy Wojsk Specjalnych z Lublińca - kadry instruktorskiej Fundacji SZTURMAN. W szkoleniu proobronnym wzięli również udzi...

czwartek 26 października 2017

Na 15-leciu CSWLąd w Poznaniu

Dbamy niezmiennie o dobre relacje z naszymi partnerami. Jednym z nich jest Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego w Poznaniu.

poniedziałek 2 października 2017

W drodze do Ziewanic

11 września 2017 zawitali do Wrześni przedstawiciele Towarzystwa Byłych Żołnierzy i Przyjaciół 15. Pułku Ułanów Poznańskich w ramach dorocznej podróży historycznej, która przypomina o udziale pułku w wydarzeniach z 1939 roku.

sobota 16 września 2017

w 41. rocznicę śmierci gen. dr. Romana Abrahama

Wspomnijmy jeszcze ostatnie dni sierpnia, kiedy nad grobem gen.dr. Romana Abrahama stanęły wojskowe i szkolne poczty sztandarowe wraz z delegacjami, by uczcić 41. rocznicę śmierci patrona Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących we Wrześni.

niedziela 10 września 2017

Nie tylko dla orłów

Na kolejnym już trzydniowym obozie sprawnościowym organizowanym dla młodzieży klas mundurowych w Łężeczkach nad Jeziorem Chrzypskim w dniach 2-4 czerwca grupa szkolnych policjantów i żołnierzy pod okiem instruktorów: p. Przemysława Śmidowicza, Ryszarda Samelaka, a także p. Dariusza Kaźmierskiego d...

środa 28 czerwca 2017

Eksperyment wojskowy

31 maja 2017 Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu gościła przedstawicieli szkół z klasami mundurowymi na konferencji "Kształcenie proobronne uczniów klas mundurowych w szkołach ponadgimnazjalnych.

poniedziałek 5 czerwca 2017

Poligonowe szkolenie

28 kwietnia 2017 młodzież z klas wojskowych zawitała na wędrzyński poligon, gdzie pod okiem żołnierzy z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej odbywała praktyczne zajęcia z przysposobienia wojskowego.

poniedziałek 5 czerwca 2017

Baczność! Spocznij!

Pierwsze tygodnie maja stanowiły wytężony czas, podczas którego młodzież klas wojskowych i policyjnych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących doskonaliła umiejętności z zakresu regulaminu musztry Sił Zbrojnych RP.

niedziela 4 czerwca 2017

Na sprawnościowym torze przeszkód

Podczas ostatnich zajęć szkoleniowych uczniowie klas wojskowych i policyjnych, pod czujnym okiem p. Przemysława Śmidowicza, mieli okazję sprawdzić się na policyjnym torze przeszkód, którego zaliczenie jest jednym z warunków rozpoczęcia pracy w służbach mundurowych. Polegał on na wystartowaniu z pozy...

czwartek 15 grudnia 2016

Zespół Szkół Technicznych
i Ogólnokształcących
im. gen. dr. Romana Abrahama
we Wrześni
ul. Kaliska 2a, tel. (61) 43-60-515 fax (61) 43-60-829,
e-mail: sekretariat@zstio-wrzesnia.pl
internet: www.zstio-wrzesnia.pl
Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku
w godz. 7.00-15.00
© Copyright 2018 www.zstio-wrzesnia.pl All Rights Reserved
Projekt i wykonanie: HEDRYCH.pl